Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Obama tanácsadójára terelődött a gyanú

Újabb fejlemény a washingtoni lehallgatási botrányban: egy korábbi washingtoni ügyész szerint Susan Rice, Barack Obama előző elnök nemzetbiztonsági tanácsadója utasította az amerikai titkosszolgálatokat, hogy a tavalyi választási kampány idején készítsenek kivonatos leírásokat azokról a beszélgetésekről, amelyeket Donald Trump és stábja – az ügyész szerint törvényesen – folytatott.
Joseph DiGenova számos nagy port kavart ügyből is jól ismert – immár egykori – ügyész Amerikában. Most azzal állt elő a The Daily Caller hírportálnak: Susan Rice, a hivatalából az előző elnökkel egyszerre, januárban távozott nemzetbiztonsági tanácsadó arra utasította az amerikai kémszolgálatokat, hogy „részletes kivonatokat” készítsenek Donald Trump akkori elnökjelölt és környezete „teljesen törvényes” telefonbeszélgetéseiről. – Röviden: az egyetlen nyilvánvalóan illegális tevékenység az volt, hogy felfedték a lehallgatottak kilétét – állítja DiGenova.

Ez a „felfedés”, más néven az úgynevezett maszkolás feloldása – amit mintegy két tucat, igen magas beosztású titkosszolgálati vezető közül végezhetett el valaki – már hetek óta a lehallgatási botrány egyik kulcskérdése az amerikai fővárosban. Az FBI és a Nemzetbiztonsági Ügynökség vezetői­nek nemrégi kongresszusi meghallgatásán is hosszasan feszegették ezt. A kép azzal állhat össze, hogy a lehallgatás célszemélyei eredetileg oroszok lehettek, akiknek történetesen Trump emberei voltak a beszélgetőpartnerei. Viszont a szokványos titkosszolgá­lati eljárásban az amerikai állampolgárok kilétét rendszerint nem fedik fel.

A Fox News hírcsatorna és a Bloomberg hírügynökség is arról számolt be, Rice járt közben a titkosszolgálatoknál, hogy szerezzék meg az információkat, a „maszkolás” alól feloldott nevek pedig az Obama-adminisztrációhoz, a Pentagonba, a Nemzetbizton­sági Tanácshoz, valamint James Clapper hírszerzési, illetve John Brennan CIA-igazgatóhoz kerültek. Rice nem válaszolt a Bloomberg reagálást kérő levelére – emeli ki a Breitbart hírportál.

Michael Doran, a Nemzetbiztonsági Tanács egyik volt igazgatója azt mondta: az Obama-kormány lyukat ütött a falon, amelynek hermetikusan kellett volna elzárnia a titkos információkat a pártpolitikától, és „súlyos bűncselekményeket” is elkövethettek.

Forrás: Magyar Idők

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések