Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Feltekeri a tésztát, majd elköti középen. Várd meg mi lesz belőle, ha kijön a sütőből! (videó)

Ha szereted az olyan édességeket, kalácsféléket, amelyek elkészítése nem egy nehéz feladat és még nagyon finomak is, akkor ezt a receptet neked is ki kell próbálnod!
Hozzávalók a tésztához:
1 csésze tej
2 tojás
egy fél csésze olvasztott vaj
4 csésze liszt
egy fél csésze cukor
2,5 fél teáskanál élesztő

Elkészítés:

A hozzávalókat tegyük egy tálba, és alaposan keverjük össze egy mixer segítségével, majd hagyjuk pihenni addig, amíg elkészül a töltelék. Ezután tekerjük fel, vágjuk darabokra, és helyezzük a kis fészkeket a kivajazott tepsibe.

Mire lesz szükség a krémhez?

Szerezzünk be 100 gramm túrót, egy fél csésze olvasztott vajat, ⅕ csésze porcukrot, 1 teáskanál vaníliakivonatot. Ezeket a hozzávalókat keverjük össze, és öntsük a sütőből kivett darázsfészkek tetejére.

A darázsfészkeket 15 percig süssük kb., ez idő alatt szép pirultak lesznek. Ha még melegen rárakjuk a krémet, akkor rá fog olvadni, és kellemesen beissza a ropogós sütemény.

Íme a videó az elkészítéséhez!


Ha érdekesnek találtad a bejegyzés, kérjük oszd meg, hogy másokhoz is eljusson!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések