A cserépben sült, zöldséges, fehérboros csirke igazi római tálas étel. Gyerekkoromban anyukám gyakran készített ehhez hasonló csirkét. Talán fehérbort nem tett hozzá. Készíthetjük egész csirkéből is feldarabolva vagy tetszés szerinti csirkehúsból. Nálam most alsó- és felsőcombból készült. Szeretem az ilyen praktikus ételeket. A hússal együtt a köret is elkészül, és azon kívül, hogy összerakjuk a tálba az ételt, és fűszerezzük, a többi munkát nyugodtan a sütőre bízhatjuk.
Hozzávalók / 4 adag
6 db csirke alsócomb
6 db csirke felsőcomb
20 dkg zöldbab
1 nagy fej vöröshagyma
8 gerezd fokhagyma
1 nagy db sárgarépa
1 nagy db fehérrépa
1 db paprika
1 db paradicsom
6 közepes db burgonya
5 dkg füstölt szalonna
1 dl fehérbor
1 ek kakukkfű (szárított)
1 tk rozmaring (szárított)
só ízlés szerint
Elkészítés
A római cseréptálat 10-20 percre hideg vízben áztatjuk.
A megtisztított, szárazra törölt csirkecombokat megsózzuk, befűszerezzük a szárított kakukkfűvel és a rozmaringgal. A zöldbabot felszeleteljük, a sárgarépát és a fehérrépát megpucoljuk, és felkarikázzuk.
A burgonyát meghámozzuk, és felkockázzuk, a hagymát, a fokhagymát megpucoljuk, és nagyobb darabokra vágjuk.
A paprikát felkarikázzuk, a paradicsomot nagyobb kockákra vágjuk.
A felszeletelt zöldségeket összekeverjük, hozzáadjuk a felcsíkozott szalonnát, sózzuk, majd a római tálba öntjük.
A fűszeres csirkecombokat a zöldségekre sorakoztatjuk, és ráöntjük a fehérbort.
A római tálra rátesszük a tetejét, és készre sütjük a csirkét. (Az utolsó 20 percben levesszük a római tál tetejét, és így fejezzük be a sütést.)
