Ursula von der Leyen: Egész Európa büszke a Budapest Pride-ra


Ursula von der Leyen boldog, hogy a magyar LGBTQ-közösség végre félelem nélkül vonulhatott és ezáltal Magyarország a buzik büszkeségének mintaországává válhatott. 

„Today, all Europe is büszke.” Vagyis: Ma egész Európa büszke – így köszöntötte a 31. Budapest Pride felvonulást Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. 

Mint írta, a budapesti utcák ma örömmel és büszkeséggel voltak tele, miközben több ezren ünnepelték a szabadságot és a jogot, hogy önmaguk lehessenek.

„Boldog vagyok, hogy a magyar LGBTQI-közösség végre félelem nélkül vonulhat” – tette hozzá von der Leyen. 

A Budapest Pride-on idén részt vett Hadja Lahbib, az Európai Unió humanitárius segítségnyújtásért felelős biztosa is. 

A normalitásért kiálló hazafiakról természetesen egy szót sem ejtett bejegyzésében. 

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!