Ursula von der Leyen boldog, hogy a magyar LGBTQ-közösség végre félelem nélkül vonulhatott és ezáltal Magyarország a buzik büszkeségének mintaországává válhatott.
„Today, all Europe is büszke.” Vagyis: Ma egész Európa büszke – így köszöntötte a 31. Budapest Pride felvonulást Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Mint írta, a budapesti utcák ma örömmel és büszkeséggel voltak tele, miközben több ezren ünnepelték a szabadságot és a jogot, hogy önmaguk lehessenek.
„Boldog vagyok, hogy a magyar LGBTQI-közösség végre félelem nélkül vonulhat” – tette hozzá von der Leyen.
A Budapest Pride-on idén részt vett Hadja Lahbib, az Európai Unió humanitárius segítségnyújtásért felelős biztosa is.
A normalitásért kiálló hazafiakról természetesen egy szót sem ejtett bejegyzésében.
