Új főispánokat nevezett ki Magyar Péter hét vármegye élére – derült ki a pénteki Magyar Közlönyből.
A miniszterelnök határozata főispánok kinevezéséről címet viselő határozat szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára
- Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatalt;
- Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatalt;
- Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatalt;
- Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatalt;
- Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatalt;
- Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatalt; és
- Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatalt
vezető főispánná nevezték ki 2026. június 29-ei hatállyal. Magyar Péter májusban arról beszélt, hogy szakítani szeretnének azzal a rendszerrel, hogy a főispánok politikai kinevezettek, a Tisza-kormányban valódi közszolgák lesznek. Középtávon pedig az egész kormányhivatali rendszert átalakítják, megszűnnek majd a vármegyék, a kormányhivataloktól pedig több hatáskör elkerül, és szakszervekhez kerül át – mondta akkor Magyar.
