Rovar úr elvette a közmédiát is, szombaton távozik a vezetés


Szombaton megszűnik a közmédia több vezető tisztségviselőjének megbízatása, miután a médiatörvény módosítása pénteken megjelent a Magyar Közlönyben. Az új rendelkezés érinti a Médiatanács elnökét és tagjait, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA vezetését is, miközben a törvény átmeneti irányításról rendelkezik az új vezetők kinevezéséig. 

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása, mivel megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben pénteken.

A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvény módosításának pénteki kihirdetését követő napon hatályba lépő rendelkezése szerint megszűnik:

  • a médiatanács elnöke, Koltay András és a testület tagjai;
  • valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, Altorjai Anita;
  • továbbá a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója, Papp Dániel vezető tisztségviselői megbízatása.

A törvénymódosítás szerint az Országgyűlés médiaügyekkel foglalkozó állandó bizottsága az általa hozott határozatban kijelölt személy, Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztos útján haladéktalanul gondoskodik a szükséges eljárás lebonyolításáról, továbbá a közmédia folyamatos, zavartalan működése és átalakítása érdekében a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA átmeneti vezetéséről mindaddig, amíg az e törvényben meghatározott új vezető tisztségviselők megbízatása létre nem jön – számolt be róla az MTI.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!