⚽ Sokkoló adat érkezett Franciaországból: ezerrel többen haltak meg a pusztító hőhullám alatt


Megdöbbentő számokat közöltek a francia egészségügyi hatóságok a történelmi hőhullám után. Az előzetes adatok szerint az elmúlt három napban mintegy ezerrel több halálesetet regisztráltak, mint amennyi ebben az időszakban általában várható. 

Bár a rekkenő hőség vasárnapra enyhült, a szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a veszély még korántsem múlt el. A rendkívüli forróság egészségügyi következményei ugyanis késleltetve is jelentkezhetnek, ezért a következő napokban tovább emelkedhet a halálos áldozatok száma.

A francia Országos Közegészségügyi Szolgálat szerint a halálesetek száma mintegy 40 százalékkal haladta meg az elmúlt hónapok azonos időszakában megszokott értékeket. Hivatalos végleges adatokat a kormány egyelőre nem tett közzé, ugyanakkor az egészségügyi miniszter már korábban jelezte, hogy a halálozás a megszokottnál jóval magasabb.

A Franciaországot sújtó, 11 napon át tartó hőhullámot már most az elmúlt évtizedek egyik legsúlyosabbjaként emlegetik. Több szakértő szerint a mostani extrém időjárás hatásai akár a 2003-as tragikus hőség következményeit is megközelíthetik, amikor mintegy 15 ezer ember vesztette életét.

Az egészségügyi szakemberek továbbra is fokozott óvatosságra intik a lakosságot, különösen az időseket, a krónikus betegeket és a kisgyermekeket, akikre a szélsőséges hőség jelenti a legnagyobb veszélyt.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!