Rejtélyes lopás a főúton: nyomtalanul eltűnt egy közlekedési tábla, nyomoz a rendőrség


Szokatlan ügyben indított nyomozást a rendőrség Hajdú-Biharban. Egy ismeretlen elkövető eltulajdonított egy közlekedési jelzőtáblát a 35-ös főút mellől, ezzel pedig nemcsak kárt okozott, hanem a közlekedés biztonságát is veszélybe sodorhatta. 

A rendőrségi adatok szerint a tábla a Hajdúböszörmény és Görbeháza közötti útszakaszról tűnt el. Az elkövető a 46-os kilométerszelvényt jelző táblát vitte magával június 11-én, ám egyelőre sem a tolvaj, sem a tábla holléte nem ismert.

Az ügy különösen azért keltett figyelmet, mert a hatóságok nem egyszerű lopásként kezelik a történteket. A Hajdúböszörményi Rendőrkapitányság közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény gyanúja miatt folytat eljárást, mivel az ilyen jelzések eltávolítása megtévesztheti a közlekedőket és akár veszélyes helyzeteket is előidézhet az utakon.

Hogy miért kellett valakinek egy kilométerjelző tábla, egyelőre rejtély. Nem tudni, vandál cselekményről, rossz tréfáról vagy tudatos lopásról van-e szó.

A rendőrség most a lakosság segítségét kéri. Arra kérik azokat, akik látták a lopást, vagy tudnak valamit az eltűnt tábla sorsáról, hogy jelentkezzenek a hatóságoknál.

A nyomozás jelenleg is folyamatban van, a rendőrök pedig abban bíznak, hogy a beérkező információk közelebb viszik őket a különös ügy megoldásához.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!