Máris vissza kellett küldeni az osztrák kölcsönvonatokat Bécsbe


Ugyan Magyarországon megpróbálták szőnyeg alá söpörni, immáron hivatalos, hogy a hangos kommunikációs körítéssel bérbe vett osztrák vasúti kocsik közül többet is vissza kellett küldeni Bécsbe – ezt Ausztria állami vasúttársasága, az ÖBB ismerte el a Világgazdaságnak. 

Még május 19-én jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterasszony, hogy a MÁV osztrák vasúti kocsikat kölcsönöz Ausztriától. 

A múlt héten megjelent a közösségi médiában egy videó, amely az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) által bérbe adott járműveket mutatja. 

Ezen jól megfigyelhető, hogy több közülük nem éppen makulátlan állapotban érkezett meg Magyarországra. 

Az ÖBB-vel való partnerség lehet pozitív, ugyanakkor nem mindegy, milyen a minősége. Az is feltűnő, hogy a MÁV arról nem ejtett szót, milyen állapotban érkeztek meg az osztrák vasúti kocsik, legalábbis egy részük Magyarországra.

A fenti videó viszont éppen ezt örökítette meg. Az látszik, hogy a hatból két kocsi biztosan megrongált állapotban van és graffitik terítik be a külsejét. Nem világos, hogyan küldhették így ide őket Ausztriából, miközben ezért a MÁV fizet, hiszen bérbe vette a kocsikat, és az is kérdés, hogy a rendbetétel költségét kinek kell állnia.

Pedig az biztos, hogy az ÖBB kifejezetten háklis a graffitikre. Néhány éve még arról posztolt a Facebookon, hogy a bár a színek szuperek, de „a graffiti rongálásnak minősül, és ezt egyáltalán nem szeretjük” – fogalmaztak. 

Ehhez képest a Magyarországra küldött vasúti kocsik egy része mégis így érkezett meg. 

Az ÖBB egészen pontosan azt írta a Világgazdaságnak, hogy a járműveket a múlt hét végén Bécsben megtisztították, és mostanra már újra Budapesten vannak.

Ezzel tehát megerősítették, hogy az osztrák vasúti kocsikból többet vissza kellett küldeni az ÖBB-nek, hogy azokat rendbe rakják, mivel nem voltak megfelelő állapotban ahhoz, hogy utasokat szállítsanak Magyarországon. Erről azonban a MÁV valamiért nem számolt be.

(vg.hu)

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!