A KeresztĂ©nydemokrata NĂ©ppĂĄrt (KDNP) orszĂĄggyƱlĂ©si frakciĂłvezetĆje a kormĂĄny pedagĂłgusok szĂĄmĂĄra bejelentett ĂĄtlagosan hĂĄromezer forintos bĂ©remelĂ©sĂ©t kritizĂĄlta vasĂĄrnap, felvetve, hogy annak az adminisztrĂĄciĂłs terhe nagyobb lehet, mint maga bĂ©remelĂ©s.
RĂ©tvĂĄri Bence közössĂ©gi oldalĂĄn rĂĄmutatott: a nevelĂ©st Ă©s az oktatĂĄst közvetlenĂŒl segĂtĆ dolgozĂłk bĂ©rĂ©nek azonnali 25 szĂĄzalĂ©kos emelĂ©snek ĂgĂ©retĂ©vel kampĂĄnyolĂł TiszĂĄnak vĂ©gĂŒl egy 0,4 szĂĄzalĂ©kos pedagĂłgus bĂ©remelĂ©st „sikerĂŒlt összehoznia”. A pĂĄlyakezdĆ pĂłtlĂ©k negyven forinttal nĆ 11 660 forintrĂłl 11 700 forintra – jegyezte meg.
ĂsszehasonlĂtĂĄskĂ©nt felidĂ©zte, hogy a Fidesz-KDNP kormĂĄny alatt 215 ezer forintrĂłl 900 ezer forint fölĂ© emelkedett az ĂĄtlagos tanĂĄrbĂ©r.
A keresztĂ©nydemokrata politikus feltette a kĂ©rdĂ©st, tĂ©nyleg Ășgy gondolja Lannert Judit oktatĂĄsi miniszter, hogy ezzel Ć most kellĆkĂ©ppen elismerte a pedagĂłgusok munkĂĄjĂĄt? Ez a sokat hangoztatott TiszĂĄs tisztelet a tanĂĄrok irĂĄnt? Ez az a megbecsĂŒlĂ©s, amit a Tisza ĂgĂ©rt a tanĂĄroknak? Ennyit jelent neki a pedagĂłgusok munkĂĄjĂĄnak elismerĂ©se? – sorolta.
SzĂłvĂĄ tette azt is, hogy ezĂ©rt a hĂĄromezer forintĂ©rt most nyĂĄron az összes pedagĂłgus szerzĆdĂ©sĂ©t mĂłdosĂtjĂĄk, Ă©s kĂ©rdĂ©sesnek nevezte, hogy vajon az adminisztrĂĄciĂłs teher lesz több vagy a bĂ©remelĂ©s mĂ©rtĂ©ke.
A Magyar Közlönyben a pedagĂłgusok bĂ©remelĂ©sĂ©rĆl szĂłlĂł kormĂĄnyrendelet azt rögzĂti, hogy a 2026. januĂĄr 1-jĂ©tĆl megvalĂłsult 10 szĂĄzalĂ©kos növekmĂ©nyen felĂŒl tovĂĄbbi 0,4 szĂĄzalĂ©kponttal emelik meg a pedagĂłgusok bĂ©rĂ©t.
