Támogassa munkánkat!

Kigyulladt egy mozdony Kelenföldön, lezárták az állomást


Tűz keletkezett egy elektromos mozdonyban a kelenföldi pályaudvarnál – közölte a katasztrófavédelem. 

Mint írták, a jármű erősen füstölt, a tűzoltók először porral oltókkal, teljes légzésvédelem mellett próbálták megfékezni a lángokat, de hiába. Riasztották a por-hab konténert, jelenleg azzal oltják a tüzet, a közeli vágányokon nem közlekednek vonatok. 

A MÁV az esettel kapcsolatban azt jelezte, hogy hosszabb menetidőre, kimaradó vagy rövidebb szakaszon közlekedő vonatokra kell számítani a Kelenföldet érintő székesfehérvári és pusztaszabolcsi vonalak esetében.

Az érintett – győri, észak- dél-balatoni, valamint a pécsi vonali vonatok – helyjegy nélkül is használhatók.

Van olyan vonat, ami csak Budaörsig vagy Biatorbágyig közlekedik, van amely Tatabányán visszafordul, és van, amelyik egyáltalán nem jár. A nemzetközi vonatok (railjet, EuroCity) a menetrend szerinti teljes útvonalukon közlekednek, és megállnak Biatorbágyon, Törökbálinton és Budaörsön is.

Több helyen pótlóbuszokat indítottak.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés