Jövőre 936 ezer forintra emelkedik a pedagógusok átlagbére – jelentette be Gulyás Gergely, aki szerint a tanári hivatás anyagi megbecsülése kulcsfontosságú. A miniszter elárulta: a kormány 2031-ig a diplomás átlagbér nyolcvan százalékát szeretné elérni a folyamatos béremelésekkel.
Folytatjuk a pedagógusok béremelését: ez a jövő évben 936 ezer forintos átlagfizetést jelent majd számukra – tájékoztatott közösségi oldalán Gulyás Gergely.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter rámutatott: a jövő generációinak felkészültsége leginkább a tanároktól függ. Fontos számunkra a hivatás anyagi megbecsültsége, a kormány vállalásának megfelelően az előrelépés évről évre folytatódni fog – jelentette ki a tárcavezető.
Hozzátette: ezt az előrelépést folytatni fogják, 2031-ig a diplomás átlagbér nyolcvan százalékát el szeretnék érni.
(MNO)

0 Megjegyzések