Megszűnt az LMP parlamenti frakciója, mivel Csárdi Antal kilépett. Így csak 4 LMP-s képviselő maradt a parlamenten, vagyis jogilag megszűnik a párt frakciója.
Mindez az Országgyűlés honlapjáról derült ki. Csárdi korábban az LMP-ből is kilépett.
Hivatalosan is kilépett Csárdi Antal az LMP frakciójából, így pedig a zöldpárt frakciója megszűnt, mivel létszáma a jogilag elvárt 5 fő alá csökkent
- derült ki az Országgyűlés honlapjáról.
Így a tavaszi ülésszak kezdetén már csak hat ellenzéki frakció lesz.
Csárdi Antal még tavaly októberben a Facebookon jelentette be a kilépését az LMP-ből, amelyet azzal indokolt, hogy "szomorúan kell szembenéznem azzal a ténnyel, hogy kibékíthetetlen ellentét van az LMP és az én politikai alapértékeim között”.
Schiffer András is reagált Csárdi Antal LMP-ből való kilépésére a Facebook-bejegyzése alatt kommentben ezt írta:
"A mandátumodat nem kéne véletlenül visszaadnod? Tudod, amit kizárólag Ungár Péternek és Gyurcsány Ferencnek köszönhettél, 2018-ban is és 2022-ben is"
Csárdi arra hivatkozva nem mond le, hogy egyéniben nyerte a mandátumát.
0 Megjegyzések