Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

🔥 Újra szól a Notre-Dame harangja: újjáéledt a katedrális


A párizsi katedrális harangjának hangjával elkezdődött az öt éve egy tűzben majdnem elpusztult, azóta újjáépített Notre-Dame megnyitóünnepsége.

Először attól tartottak, elpusztítja a párizsi Notre-Dame-ot a 2019. április 19-én délután kitört tűz, később több évtizedig tartó újraépítésről beszéltek. Végül öt és fél év alatt született újra a világ egyik leghíresebb katolikus székesegyháza.

Szombat este nagyszabású ünnepséggel nyit újra a katedrális, vasárnaptól pedig a nagyközönség is újra látogathatja a világ egyik fontos turisztikai célpontjának is számító Notre-Dame-ot, amelyet a prognózisok szerint évente 14 millióan is meglátogathatnak.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések