Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

🔥 Scholz felszólította a németországi ukránokat, hogy keressenek munkát vagy térjenek haza


„Arra kell ösztönöznünk az ukránokat, hogy térjenek vissza vagy kezdjenek el dolgozni”. Ezt a kijelentést Olaf Scholz német kancellár tette a Bundestagban tartott kormánymeghallgatáson - adta hírül az n-tv hír- és elemző honlap.


A Németországban élő munkanélküli ukránokat és ukrán nőket Scholz szerint aktívabban be kell vonni a helyi munkaerőpiacra, vagy haza kell térniük.

„Túl sokan vannak itt, valójában már elég régóta, és most végre el kell kezdeniük cselekedni”

- mondta a német kormányfő.

Németországnak arra kellene törekednie, hogy minél több ukrán és más országokból érkező menekült találjon munkát, miután elvégezte a német nyelvtanfolyamokat és más szociális programokat. A kancellár szerint a korábban elért sikerek ebben az irányban nem elegendőek.

Scholz elmondása szerint erről a kérdésről „nagyon részletesen” tárgyalt Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.

„Ő (Zelenszkij - a szerk.) arról tájékoztatott, hogy szándékában áll egy ukrán ügynökséget létrehozni Németországban és Lengyelországban, amely segítené az ukránokat, hogy vagy visszatérjenek hazájukba, vagy Németországban kapjanak munkát, hogy együtt tudjunk ebbe az irányba haladni” - számolt be a kancellár.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések