Bűncselekmény történhetett, hétfÅ‘re hatra emelkedett a hétvégi hágai lakóházrobbanás halálos áldozatainak száma – Ãrja az MTI.
A háromemeletes lakóház szombaton omlott össze Hágában, miután robbanás történt, és tűz keletkezett.
A rendÅ‘rség egyelÅ‘re négy halálos áldozatot azonosÃtott, egyikük egy 17 éves lány.
Helyi tisztviselÅ‘k már egy vasárnap esti sajtótájékoztatón arról beszéltek, hogy a robbanás hátterében bűncselekmény állhat. Feltételezések szerint az épületben kábÃtószerlabor működhetett, ezt a sajtótájékoztatón nem kommentálták.
Az Omroep West cÃmű napilap hétfÅ‘n azt Ãrta, hogy a rendÅ‘rség benzineskannákat talált a helyszÃnen. A rendÅ‘rség keres egy autót, amely a robbanás után nagy sebességgel elhajtott a helyszÃnrÅ‘l.
A robbanás mintegy 19 lakóházat rongált meg. Az eset károsultjainak adománygyűjtő kampány indult, aminek keretében vasárnap estig 250 ezer euró gyűlt össze.
0 Megjegyzések