A Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a rendőrt, aki jelentős mennyiségű kábítószer-kereskedelem bűntettével gyanúsított.
A gyanú szerint november 13-án, egy Bács-Kiskun vármegyei város élelmiszerboltjának parkolójában egy szolgálaton kívüli rendőr kannabiszt és kokaint adott át vásárlójának, a drogokért cserébe közel négymillió forintot vett át.
A férfit a nyomozó ügyészek tetten érték, majd őrizetbe vették, és gyanúsítottként hallgatták ki. Az elkövető tagadta a bűncselekmény elkövetését és panasszal élt a gyanúsítás ellen.
A szakértői vélemény szerint a lefoglalt kábítószerek együttes mennyisége a csekély mennyiség felső határának hatvanszorosa.
A bíróság döntése nem végleges, a gyanúsított és védője fellebbeztek a végzés ellen, és szabadlábra helyezést vagy enyhébb kényszerintézkedést kértek.
A terhére rótt bűncselekményért a bíróság öt évtől húsz évig terjedő, vagy akár életfogytig tartó szabadságvesztést is kiszabhat.
0 Megjegyzések