Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A Medián szeptemberi felmérése szerint csak a Tisza jutna be a parlamentbe az ellenzéki pártok közül


A Medián új közvélemény-kutatása szerint "júliusról szeptemberre tovább szűkült a Fidesz és a Tisza Párt közötti különbség".

A teljes szavazókorú népességben 11-ről 5 százalékpontra csökkent a két párt közötti különbség, a választani tudó biztos szavazók körében pedig 12-ről 4 százalékpontra, olvasható a szélsőliberális Hvg.hu-n.

Az adatok azt mutatják, hogy a "kormánypárt csak minimálisan esett vissza" az EP-választáson elért eredményéhez képest, és támogatottsága július óta stagnál.

A Medián szerint ugyanebben az időszakban azonban Magyar Péter pártjának támogatottsága 9 százalékponttal nőtt.

A teljes szavazókorú népességből a Fideszre 30, a Tisza Pártra 25, a Mi Hazánkra és az MKKP-re 4-4, a Jobbikra és a DK-ra 2-2, a Momentumra 1, egyéb pártokra összesen 4 százalék szavazna, míg 30 százalék nem szavazna vagy nem tudja, hogy kire szavazna - írják.

A választani tudók között így alakult a közvélemény-kutatás felmérése: Fidesz 43, Tisza Párt 36, Mi Hazánk 5, MKKP 5, DK 3, Jobbik és Momentum 2 százalék.

A választani tudó biztos szavazók közötti arány pedig: Fidesz 43, Tisza Párt 39, Mi Hazánk 4, DK 3, Jobbik és Momentum 2 százalék.

A Tisza szívó hatása akkora, hogy jelenleg a Fideszen, valamint Magyar Péter pártján kívül egyetlen párt sem éri el a parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt. „Nyilvánvaló tehát, hogy a Tisza Párt továbbra is a korábbi ellenzéki pártok rovására erősödik” – emelte ki Hann Endre, a Medián igazgatója.

Nagyon visszaesett a DK támogatottsága, júliusban még 9 százalék feletti eredményt mért nekik a Medián, most viszont alig vannak 3 százalék felett. De a Mi Hazánk támogatottsága is nagyon összeesett: a júliusban mért 7-ről 4 százalékra estek vissza. „Ez a folyamat a kétpártrendszer kialakulása felé mutat” – fogalmazott a Medián vezetője.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések