Bundesliga: kétgólos hátrányból mentettek pontot Szalaiék Kölnben

A Mainz 2-0-ás hátrányból felállva szerzett egy pontot a Köln otthonában a Bundesliga 26. fordulójában.

A hazaiak nagyon gyorsan, már a hatodik percben előnybe kerültek Mark Uth találatával, miután Moussa Niakhaté szabálytalanságát követően tizenegyeshez jutott a Köln. A félidőig aztán még Jean-Paul Boetius és Karim Onisiwo is nagy helyzetet szalasztott el, így 1-0-ás kölni vezetésnél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után nem kellett sokat várni a második hazai találatra, hiszen az 53. percben Florian Kainz növelte kétgólosra az 1. FC Köln előnyét. Erre viszont nem sokkal később, a 61. percben érkezett is a válasz Taiwo Awoniyi révén, majd tíz perccel később Pierre Kunde Malong már az egyenlítőtalálatot szerezte meg. Mivel a hátralévő időben nem született újabb gól, így 2-2-es döntetlennel zárult az összecsapás. Szalai Ádám a 69. percben érkezett csereként a pályára Edimilson Fernandes helyére.

Bundesliga, 26. forduló

1. FC Köln–Mainz 2-2 (Uth - 11-esből 6., Kainz 53., illetve Awoniyi 61., Kunde Malong 72.)

később:
18.00: Union Berlin–Bayern München

szombaton játszották:
Borussia Dortmund–Schalke 4–0 (Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.)
RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.)
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn 0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2 (Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 90.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3 (André Silva 81., ill. Pléa 1., M. Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből)