Premier League: utolsó pillanatos öngóllal bukott pontot a Manchester City (videó)

A Manchester City 2-2-es döntetlent játszott a Crystal Palace ellen, miután Fernandinho az utolsó percben öngólt vétett.

Kiegyenlített első félidő során némi meglepetésre a Crystan Palace szerezte meg a vezetést a Manchester City otthonában. A címvédő ezután Raheem Sterling és Bernardo Silva révén is egyenlíthetett volna, de a lehetőségek kimaradtak. A vendégek sokáig tartották az eredményt, ráadásul a játékvezető két esetben sem adott tizenegyest videózás után (egyszer-egyszer egyik fél játékosai reklamáltak).

A manchesteriek aztán a hajrában magukra találtak és a 82. percben Sergio Agüero révén egyenlített. Az argentin támadó öt perccel később már a vezetést szerezte meg és úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma. A 90. percben aztán jött az újabb manchesteri gól, ám Fernandinho a saját kapujába talált be, így a második helyen álló gárda újfent pontokat veszített.

December közepe óta mindössze egyetlen mérkőzést nyert az Arsenal, mivel az "ágyúsok" nem tudták legyőzni a szezon meglepetéscsapatának számító Sheffield United ellen. Pedig a londoniak Martinelli révén előnybe kerültek az első félidő végén és sorra dolgozták ki a lehetőségeket, hogy eldöntsék a mérkőzést. Ez nem sikerült és a vendégek a hajrában John Fleck révén egalizáltak.

November 23-a óta először nyert a Norwich City miután Teemu Pukki büntetőgóljával legyőzte a szintén kiesőjelölt Bournemouth-ot. A találkozón két kiállítás is történt, a hazaiaktól Steve Cook, míg a vendégektől  Ben Godfrey kapott piros lapot.

Premier League, 23. forduló
Watford–Tottenham Hotspur 0–0
Arsenal–Sheffield United 1–1 (Martinelli 45., ill. Fleck 83.)
Brighton–Aston Villa 1–1 (Trossard 38., ill. Grealish 75.)
Manchester City–Crystal Palace 2–2 (Agüero 82., 87., ill. Tosun 39., Fernandinho 90. – öngól)
Norwich–AFC Bournemouth 1–0 (Pukki 33. – 11-esből)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 2–3 (Bednarek 15., S. Long 35., ill. Neto 53., R. Jiménez 65., 76. – az elsőt 11-esből)
West Ham United–Everton 1–1 (Diop 40., ill. Calvert-Lewin 44.)