La Liga: csúnya vereségbe szaladt bele a Valencia – videó

Tükörsima 4-1-es győzelmet aratott a Mallorca a Valencia ellen a spanyol élvonal 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A kiesés ellen küzdő hazaiak már a hetedik percben előnybe kerültek Antonio Raillo góljával, majd Ante Budimir révén a 22. percben már 2-0-ra vezettek. A félidő vége előtt három perccel aztán a horvát játékos még egyszer beköszönt, így a szünetre 3-0-ás Mallorca vezetésnél vonultak a felek.

A fordulás után aztán megpecsételődött a Valencia sorsa, hiszen Daniel Parejo megkapta második sárga lapját is, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Bő húsz perccel később aztán úgy tűnt, hogy tizenegyest kap a házigazda, azonban a játékvezető nem ítélt büntetőt. Ennek ellenére a 79. percben Lago Junior is gólt szerzett, így már 4-0-ra vezetett a Mallorca. Végül három perccel később azért Ferran Torres révén meglőtte a becsület gólt a Valencia, de még így is nagy, 4-1-es vereségbe szaladt bele mallorcai kiruccanásán az együttes.

La Liga, 20. forduló

Mallorca–Valencia 4-1 (Raillo 7., Budimir 22., 41., Junior 79., illetve Torres 82.)