Király Kupa: másodosztályú csapat ejtette ki a Sevillát! (videó)

A másodosztályú Mirandes 3-1-re legyőzte és így kiejtette a Sevillát a spanyol kupasorozat nyolcaddöntőjében.

A papírforma azt ígérte, hogy a bajnokságban eddig remekelő Sevilla kiejti a másodosztályú Mirandest, ám a statisztika nem ezt mutatta. A hazaiak a legutóbbi tíz kupameccsüket megnyerték otthon élvonalbeli ellenféllel szemben, ráadásul Matheus Alis révén már a hetedik percben előnybe is kerültek. Ever Banega nem tudott egyenlíteni a vendégek résézről, Aias viszont a 30. percben duplázott, sőt ha nincs Tomas Vaclik, akkor akár a továbbjutást is eldönthette volna.

Julen Lopetegui, a vendégek trénere hármat is cserélt a szünetben és Ocampost csak a kapufa akadályozta meg a szépítésben. A hazaiak az 55. percben tizenegyest kaptak, ám Alvaro Pena büntetőjét Vaclik megfogta. A sevillai remények akkor oszlottak el végleg, amikor Alvaro Rey 3-0-ra módosította az állást a hajrában. A félidőben a vendégek Nolito révén szépítettek, de így is megszületett a játéknap meglepetése.

Király Kupa, nyolcaddöntő
Mirandés (II.)–Sevilla 3–1 (Matheus Aias 7., 30., A. Rey 85., ill. Nolito 90.)

korábbi eredmények:
Barcelona–Leganés 5–0 (Griezmann 4., Lenglet 27., Messi 59., 89., Arthur 77.)
Cultural Leonesa (III.)–Valencia 0–0 – 11-esekkel 2–4
Rayo Vallecano (II.)–Villarreal 0–2 (Nino Fer 84., Cazorla 85.)
Tenerife (II.)–Athletic Bilbao 3–3 (Joselu 8., 21. – az elsőt 11-esből, D. Gómez 105+1. – 11-esből, ill. I. Williams 17., 54., Yuri Berchiche 118.) – 11-esekkel 2–4
Badajoz (III.)–Granada 2–3 (Pablo Vázquez 8., A. Caballero 90+3., ill. A. Martínez 1., R. Soldado 86., C. Fernández 109.)
Real Sociedad–Osasuna 3–1 (Isak 33., 69., Ödegaard 61., ill. Cardona 36.)
Real Zaragoza (II.)–Real Madrid 0–4 (Varane 6., L. Vázquez 32., Vinícius Júnior 72., Benzema 78.)