A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Francia Kupa: szoros mérkőzésen aratott győzelmet az Olympique Lyon – videó

Az utolsó utáni pillanatban egy büntetőből szerzett góllal jutott a legjobb nyolc közé az Olympique Lyon a Francia Kupában.

A francia élvonal ötödik helyén álló vendégek már a 15. percben előnybe kerültek Moussa Dembelé gólját követően, ami után nagyobb helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani az első félidőben. A fordulást követően továbbra is kiegyenlített volt a játék, egyik csapat sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani.

A 89. percben aztán szinte a semmiből érkezett az egyenlítő találat Adam Ounas révén, viszont a 91. percben Dante szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt büntetőt aztán a 93. percben Houssem Aouar értékesítette, így még a rendes játékidő hosszabbításában eldöntötte a továbbjutás kérdését az Olympique Lyon.

Francia Kupa, nyolcaddöntő
Nice–Olympique Lyon 1-2 (Ounas 89., illetve Dembelé 15., Aouar – büntetőből 90+3.)
továbbjutott az Olympique Lyon

kedden játszották:
Angers–Rennes 4-5 (Thioub 52., 85., Bahoken – büntetőből 89., Pereira 105+1., illetve Lea 37., Niang 42., 61. – büntetőből, Gboho 101., Gelin 110.) – hosszabbítás után
ASM Belfort–Montpellier 1-0 – büntetők után
Limonest–Dijon 1-2 (Bouzit 49., illetve Cadiz 55., Mavididi 120+1.) – hosszabbítás után
Monaco–St. Etienne 0-1 (Bouanga 24.)

szerdán játszották:
EpinalPau–PSGOlympique Marseille–Strasbourg 3-1 (Sarr 32., Payet – büntetőből 43., Kamra 90+5., illetve Corgnet 59.)