A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Fantasztikus teljesítmény: Hosszú két aranyat, Jakabos egy bronzérmet szerzett az Eb-n

Hosszú Katinka európa-bajnoki címet, Jakabos Zsuzsanna bronzérmet szerzett 200 méter pillangón Glasgow-ban megrendezett Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni programban elsőként Lobanovszkij Maxim, a Győri Úszó SE versenyzője ugrott a vízbe, aki férfi 50 méter gyors második elődöntőjében úszott.A futamát megnyerte, összetettben a második legjobb idővel jutott be a döntőbe.

Női 200 méter pillangóban két magyar is érdekelt volt: Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna. Jakabos a legjobb, Hosszú a második legjobb idővel került be. Rajtolás után Katinka a negyedik helyen, Zsuzsanna a második helyen állt, végül a győztes Katinka, a harmadik helyezett pedig Zsuzsanna lett.
Hosszú nem sokkal később nagy hajrában 100 méter vegyesen is bezsebelte az első helyet.

A három új érem azt is jelenti, hogy a magyar úszósport 1000 szerzett éremnél jár, az 1000. érmet Hosszú Katinka szerezte.