Mennyei bodzaviráglekvár, ahogy a nagyi is készítette

Nem nagy munka, és akár hónapok múlva is élvezheted a bodzaviráglekvár csodás ízét.
Ha szereted a bodzás finomságokat, idén a lekvárt se hagyd ki! Jól jön sütikbe, palacsintába, de kenyérre kenve is élvezheted csodás ízét. Ha figyelsz néhány dologra, sokáig eláll. Ügyelj arra, hogy a bodzavirágot a forgalomtól távol szerezd be, így kevesebb szennyeződés éri. 

Hozzávalók:
40 dkg cukor
25 db bodzavirág
2 db citrom
3 db nagy alma
2 csomag vaníliás cukor
1.5 csomag dzsemfix 3:1

Elkészítés:
A jól kinyílt virágokat alaposan öblítsd le, a vastagabb szárakat vagdosd le. A citromok héját jól dörzsöld meg, majd karikázd fel. Rétegezd egy lábosba a bodzával együtt, önts rá öt deci vizet, és lefedve tedd egy éjszakára a hűtőbe. Másnap szűrd át gézen vagy kisebb lyukú szűrőn. Az almát mosd meg, pucold meg, reszeld le, és tedd a léhez. A dzsemfixet keverd össze néhány evőkanál cukorral, és azt is öntsd a bodzához.

Forrald össze, majd add hozzá a maradék cukrot és a vaníliát. Kevergetve főzd még újraforrástól számítva öt percig. Az üvegeket sterilizáld, melegítsd fel, és töltsd meg forró lekvárral. Zárd le jól, és állítsd fejre öt percre. 

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!