A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Kosárlabda NB I: nagy hátrányból felállva nyert rangadót a Zalaegerszeg

A Zalakerámia ZTE KK 89-83-ra verte az Alba Fehérvárt a magyar élvonal mai játéknapjának mai rangadóján.
A nap derbijén 20-17-re nyerte az első negyedet ZTE, az Alba azonban egy 13-0-ás futással fordítani tudott. A nagyszünetre már a székesfehérváriak mehettek előnnyel (37-44). Az egerszegiek két pontra csökkentették a hátrányukat 10 perc alatt, ám a vendégek ezt követően egy újabb nagy sorozattal visszahozták a kétszámjegyű differenciát. Papp Péter vezérletével azonban visszajöttek a zalai remények és a hajrát a hazaiak jobban bírva fordítottak és 89-83-as győzelmet tudtak aratni.

Az egersezgiek Andriy Agafenov 22, Bernard Thompson 18 pontos teljesítményének is köszönhették győzelmüket.

A nap másik mérkőzésén a Jászberény 73-67-re győzött a Falco ellen.