La Liga: döntetlennel végződött a fővárosi rangadó

Hiába hajtott jobban a Real Madrid, nem sikerült győznie az Atlético Madrid elleni rangadón a spanyol élvonal 7. fordulójában.
A "Matracosok" már a 18. percben megszerezhették volna a vezetést, miután Antoine Griezmann került helyzetbe, azonban Thibaut Courtois védeni tudott. Alig három perccel később a hazaiak is megszerezhették volna az előnyt, ámde a kapu jobb oldala mellé lőtt.

A fordulás után a Real Madrid birtokolta többet a labdát és alakított ki több helyzetet. A második játékrész legnagyobb lehetősége Marco Asensio előtt adódott a 66. percben, de ezt Jan Oblak megerőltetés nélkül védeni tudta.

Végül egyik csapat sem tudta megszerezni a győztes gólt, így 0-0-s döntetlennel végződött a találkozó.

A 18:00-s mérkőzésen a hét közben a Real Madridot megverő Sevilla az Eibar otthonában aratott 3-1-s sikert.

La Liga, 7. forduló

Real Madrid-Atlético Madrid 0-0

korábban:
Real Sociedad-Valencia 0-1 (Gameiro 36.)
Barcelona-Athletic Bilbao 1-1 (Munir 84., illetve de Marcos 41.)
Eibar-Sevilla 1-3 (Jordan 90+9., A. Silva 47., Banega 59.- büntető, 90+4.)

Pénteken játszották
Vallecano-Espanyol 2-2 (De Tomas 6., Kakuta 47. - tizenegyesből ill. Iglesias 19., Granero 45+1.)