Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

180 fokos fordulatot vett a néppárt frakcióvezetője

A hatalomért képes volt hátba szúrni a barátját is, aki mindig kiállt mellette.
„A keresztény értékek, amiket hirdetek, közelebb állnak Ferenc pápához, mint az Orbán-félékhez” – jelentette ki Weber, aki két hete jelentette be: Juncker utódja akar lenni.

Interjút adott Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetője a Financial Timesnak, a cikket a 444 szemlézi.

„A keresztény értékek, amiket hirdetek, közelebb állnak Ferenc pápához, mint az Orbán-félékhez” – jelentette ki Weber, aki azt is elárulta: korábbi nyilatkozataival ellentétben most már nem támogatja a burka betiltását, átgondolta az álláspontját az ügyben, mert kétségei vannak a vallásszabadság ügyében. „Európai Unióként meg kell mutatnunk, hogy nyitottak vagyunk a migránsok felé. Mi az ember jogok eszméjét találtuk ki, és nem a keresztény jogok eszméjét” – mondta.

A kvótaellenes magyar álláspont Weber szerint azt mutatja, hogy mennyire messze van Orbán a néppárti konszenzustól. A Sargentini-jelentésre a magyar kormány „kompromisszumképtelensége” miatt igennel szavazó frakcióvezető ugyanakkor nem akarja, hogy a Fideszt kirakják a Néppártól, eheti salzburgi találkozójukon az Orbánnal való párbeszédet sürgeti majd. „A Néppárt családi ügyei bonyolultabbak, mint másoké. Nem akarom felosztani Európát jó és rossz európaiakra” – fejtette ki.

Weber két héttel ezelőtt jelentette be, hogy az Európai Bizottság elnöke szeretne lenni, ezért elindul az Európai Néppárt úgynevezett csúcsjelölti tisztjéért.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések