Rasszistabotrány: huhogtak és leköpték az amerikai kosarast a szombathelyi szurkolók, durván bepöccent

Botrányos jelenetek zajlottak a kosárpalyán az NB I-es bajnokság elődöntőjében.
A fehérvári légiósoknál elszakadt a cérna, dulakodásig fajult a konfliktus a szombathelyi rasszista skandálások miatt.

A mérkőzés negyedik negyedében félbe kellett szakítani a játékot, mert Sir'Dominic Pointer kosara után a szombathelyi szurkolók hangos huhogásba kezdtek. A két légiós Chris Horton és Porter elindult a nézők felé, de Horton fennakadt a biztonságiakon. Pointer viszont eljutott a vendégszektorig, aki egy rövid lökdösésig jutott, mielőtt leállították.

A botrányos felvételt a meccsről itt nézheti meg! (Sok minden takarásban történik, de azért a lényeg látszik.)

A Fehérvár közleményében azt írják a játékosukat rasszista megnyilvánulások kíséretében a vendégszektorból megdobták, majd leöntötték és le is köpték.

Itt az Alba Fehérvár teljes közleménye a meccs után:

A játékvezetők hosszas tanácskozás és némi videózás után végül Pointert állították ki, így az Alba egyik legjobbjának ki kell hagynia a következő mérkőzést, ami azért a bajnokság kimenetélere is hatással lehet.

A feszült mérkőzésen a hazai pályán játszó fehérváriak nyertek 94-90-re, így a három nyert meccsig tartó elődöntő állása 1-1.