A borzalmas sólyi rémtett óta terjed a Facebookon egy üzenet, amit egy állítólagos börtönőr írt F. Ferencnek, akit a 8 esztendős, Veszprém megyei kislány meggyilkolásával gyanúsítanak.
Az üzenet szövege szerint szörnyű kilátások várják a rács mögött a gyermekgyilkost.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága úgy érezte, reagálnia kell a pestisként terjedő – egyébként vélhetően hamis – üzenetre.
Ezt írták:
„A BvOP közleménye:
Az elmúlt napokban a közösségi médiában, valamint több internetes fórumon megjelent egy állítólagos börtönőr nyílt üzenete 'Ferikének, aki végzett a 8 éves kislánnyal'.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága leszögezi, hogy valamennyi bűncselekmény áldozatával, illetve az áldozatok hozzátartozóival maximálisan együttérez, azonban a hivatkozott írásban közöltek semmiben sem tükrözik a büntetés-végrehajtási szervezet mai működését, szakmai tevékenységét.
A börtönhierarchia egy létező jelenség, amely szubkultúrában a rabok valóban mélyen elítélik a gyermekek sérelmére bűncselekményt elkövető társaikat, de ez nem jelenti azt, hogy megengedett lenne az önbíráskodás bármilyen formája.
A büntetés-végrehajtási intézetek szakemberei – a biztonsági és reintegrációs tisztek, a büntetés-végrehajtási pszichológusok, a büntetés-végrehajtási pártfogók és a börtönlelkészek – minden esetben felkészülnek az ilyen fogvatartottak intézetbe történő befogadására és a beilleszkedésükkel kapcsolatos nehézségek kezelésére.”
0 Megjegyzések