Nem vesz részt a Jobbik a Gyurcsány Ferenc által kezdeményezett vasárnapi tárgyaláson
– mondta Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője az atv.hu-nak.
A Jobbik később közleményben is megerősítette, hogy nem vesznek részt a tárgyaláson. Szabó Gábor közleményében arra reagált, hogy Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke a baloldali pártok közös március 15-i megemlékezésén azt mondta, készek megtenni azt, amit eddig soha, mert tárgyalni kell a Jobbikkal.
Nem választási együttműködésről, nem közös kormányzásról, hanem arról, hogyan működnek majd együtt a következő parlamentben “Orbán bűnös rendszerének lebontásában” – mondta az egyeztetésről a volt miniszterelnök.
Karácsony Gergely Gyurcsány után lépett színpadra, és jelezte is, hogy ő ott lesz vasárnap.
Forrás: atv.hu
