W. Dávid házi őrizetbe helyezéséről döntött a bíróság hétfőn.
A 19 éves lány, S. Fanny holttestére a rákoskeresztúri Újlak utcában péntek este találtak rá egy társasház hatodik emeletén.
A gyanúsított egy 17 éves fiú, aki féltékenységből végezhetett a fiatal nővel: leütötte, átvágta a torkát, majd elmenekült.
A fiút hétfőn hallgatta meg a bíróság, beismerő vallomást tett.
Ennek ellenére nem rendelték el az előzetes letartóztatását, hanem házi őrizetbe helyezték.
A bíróság megállapította, hogy fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye, kényszerintézkedésre szükség van. Ugyanakkor azt is figyelembe vette, hogy a fiatalkorú gyanúsított rendezett családi körülmények között él, büntetlen előéletű, tanul, állandó munkahelye van. A bíróság ezért elutasította az ügyész előzetes letartóztatásra irányuló indítványát és nyomkövető eszköz alkalmazásával február 15-éig elrendelte a gyanúsított házi őrizetét.
A Bors azt írta, W. ügyvédje, Hegedűs László azt mondta: nem tudott magyarázatot adni a tetteire. Orvosszakértői vizsgálatoknak vetik alá.
A Blikk korábban arról számolt be, hogy W. hónapokig azzal fenyegette áldozatát, hogy öngyiIk0s lesz, ha nem békülnek ki, és kezdik újra a kapcsolatukat. A lány azonban nem fogadta vissza, ezért ölhette meg W. Dávid.
A végzés nem jogerős, az ügyészség fellebbezett.
(Forrás: patriota.info)
1 Megjegyzések