Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

Izgalmas döntő a Sarkadi Vágtán

A családi majális keretében rendezték meg hétfőn a Nemzeti Vágta első és a térségben egyedüli előfutamát, a Sarkadi Vágtát.
Az előfutamokban Sarkad, Biharugra és Gyula diadalmaskodott, így a huszárok felvezetését követően ők csaptak össze a döntőben. Ez azt is jelenti, hogy szeptemberben, a fővárosban négy Békés megyei település képviselteti majd magát, hiszen a szabadkártya révén még egy sarkadi járási település kap lehetőséget a bizonyításra.

A kétkörös, 1100 méteres fináléban Sarkad (Kaló Fanni Tenkes nyergében), Gyula (Pécsi Krisztina Jádét lovagolva) és Biharugra (Pápa Attila O'Bajan Pinty nyergében) mérte össze tudását, gyorsaságát: másfél körig Biharugra vezetett, de az utolsó kanyar előtt Sarkad és Gyula is megelőzte.

Izgalmas döntő volt, reméltem, hogy az első vagy a második hely meglesz. Egész jó rajtot vettem, a felzárkózás is jól ment – mondta Kaló Fanni, azt követően, hogy átvette dr. Mokán Istvántól, Sarkad polgármesterétől a győzelemért járó serleget. Hozzátette, hogy három-négy hónappal ezelőtt kezdtek közösen edzeni Tenkessel. Ez volt a ló első versenye, ám mivel remek képességekkel rendelkezik, bíztak abban, hogy mindez bizonyítást is nyer éles helyzetben.

Forrás: beol.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések