Amikor a liberálisoknak nem kóser a fekete amerikai muzulmán kongresszusi képviselő

Erről az interjúról hazai sajtónk akkor se tenne említést, ha a fél fejét letépnék 
Nina Turner Ohio szövetségi állam volt szenátora (egyetemi tanár, médiakommentátor és Bernie Sanders szenátor legfontosabb támogatója volt a tavalyi elnökválasztási kampányban) Hosszabb interjút adott a független Real News-nak, annak stúdiójában.

A lényeg: a múlt szombaton Tom Perez lett a Demokrata Párt Nemzeti Bizottságának elnöke Keith Ellsionnal szemben.

Igen sokan suttogták, hogy semmi kétség, komoly befeketítő kampány folyt Ellison ellen. A lényeg az volt, hogy Izrael-ellenes. Azt a tényt nem említették nyilvánosan, hogy a baj vele muszlim mivolta, de éreztették. 

Igen erősen és széles körben támadta őt Haim Saban milliárdos, aki a Demokrata Párt bőkezű adományozója, és aki igen szoros kapcsolatban áll az izraeli kormánnyal és rendkívül aktív tagja az AIPAC-nek (az USA legerősebb pro-izraeli lobbicsoportja), amelynek hatalmas befolyása van az amerikai kongresszusban. Haim Sabannal együtt számos más donor is volt, akik azzal fenyegettek,  hogy nem pénzelik a Demokrata Pártot, ha Ellison nyeri meg a posztot.

Nyilvánvaló volt, hogy Obama elnök és Hillary Clinton aktívan küzdöttek Perez győzelméért - írja a lovasistvan.hu.

Ha érdekesnek találtad a bejegyzés, kérjük oszd meg, hogy másokhoz is eljusson!

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!