Egy műhely kapott lángra csütörtökön Eleken, a Kétegyházi úton: égett a műhely és több személyautó, valamint a tűz a lakóépületre, a konyhára is átterjedt.
A helyszínre Gyuláról, Békéscsabáról és Mezőkovácsházáról riasztottak hivatásos tűzoltókat, jelentős erőkkel dolgoztak a lángok elfojtásán. A munkát a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította.
A műhely teljes terjedelmében égett, továbbá benne két személyautó, valamint egy jármű az épület előtt. Az egységek több irányból támadták a tüzet, a víz mellett oltóhabbal is, mivel olyan éghető anyagokat tároltak az épületben. Egy gázpalackot is kihoztak az égő műhelyből – azt hőhatás érte, ezért hűteni kellett –, de még továbbiak voltak a kigyulladt műhelyben.
A lángok a lakóépületre is átterjedtek. Lapunk tudomása szerint a konyha is teljes terjedelmében égett. A helyszínen akkora volt a füst, hogy az egységeknek egy füstelszívó ventilátort is be kellett vetniük. Az elsődleges információk szerint senki sem sérült meg.



0 Megjegyzések