Támogassa munkánkat!

Magyar Péter: ismeretlen terepen járunk, nem tudjuk, mi a megoldás



Minden korábbinál mélyebbre, -137 centiméterre süllyedt Paks vízállása, az erőmű utolsó turbináját pedig további 5 centiméteres csökkenés esetén kezdik lekapcsolni. Az alkalmatlan miniszterelnök szerint most jön az öt legkritikusabb nap, és ha a helyzet megkívánja, kötelező fogyasztáscsökkentést rendelnek el, illetve a nagyfogyasztókat is lekapcsolhatják a hálózatról.

Magyar Péter hétfő reggel Facebook-oldalán arról számolt be, hogy Paks utolsó turbinája még üzemel, és "a legnehezebb öt nap most következik". Ugyanakkor videóüzenetében kiemelte, hogy vasárnap a magyar emberek, vállalatok, önkormányzatok és az intézmények 700 megawatt, másfél Paksi blokk teljesítményét takarították meg közösen.

Magyarország az elmúlt napokban megmutatta, milyen egy erős nemzet a bajban. Milliók ismerték fel, hogy minden egyes döntés, amit hozunk a hétköznapjainkban, összeadódva egy egész ország biztonságát erősíti. Az önök fegyelmezett takarékoskodásának köszönhetjük, hogy hazánk ellátása, energiaellátása stabil

– mutatott rá a miniszterelnök.

Rovar úr szerint jelenleg „ismeretlen terepen járnak”, mivel „sem a korábbi kormányzat, sem az erőmű tervezői, sem a menedzsment nem készített arra vonatkozó terveket, hogy mi lehet a megoldás egy jelenlegi rekord alacsony vízállás esetén”.

Magyar Péter közölte, hogy napok óta vizsgálják az erőművön kívüli duzzasztás lehetőségét, ugyanakkor a nukleáris biztonság megtartása miatt a legtöbb ilyen beavatkozáshoz hosszú és bonyolult összetett engedélyeztetés szükséges.

Paksnál jelenleg a vízállás minden korábbinál mélyebbre -137 centiméterre, tehát a korábban jelzett lekapcsolási szint -134 centiméter alá süllyedt. Ugyanakkor az utolsó előtti turbina vasárnapi kikapcsolásánál a kiemelendő hűtővíz mennyiségét is csökkenteni tudták a paksi mérnökök, így az erőmű hideg vizes csatornájának öblözetében a vízkivételi műnél lévő vízszint az elszívó hatás csökkenésével átmenetileg emelkedett néhány centiméter, és jelenleg a balti szint felett 83 méter 68 centin áll

– magyarázta, hozzátéve, hogy az utolsó még üzemelő turbinát akkor kezdik el lekapcsolni, amikor ez a szint 83 méter 63 centire, tehát 5 centivel mélyebbre süllyed.

Magyar közölte, hogy a vízszint várható további süllyedése miatt a paksi erőmű leállításának a lehetősége továbbra is fennáll, de „mindenki azon dolgozik, hogy az utolsó turbina működése a lehető leghosszabb ideig maximális biztonság mellett fenntartható legyen”.

Emlékeztetett, hogy az öt legkritikusabb nap előtt állunk, miután a hőmérséklet nem csökken, ráadásul rekordmeleg várható. „Egyre nagyobb terhelés nehezedik az energiarendszerre, az ivóvízellátásra, az egészségügyre, a szociális ellátásra, a közlekedésre, a mezőgazdaságra, a vízügyre és a katasztrófavédelemre” – sorolta.

Amennyiben az ország energiaellátásának biztonsága megköveteli, kötelező fogyasztáscsökkentést rendelünk el, és szükség esetén lekapcsolhatóak lesznek a nagyfogyasztók a hálózatról

– jelentette be a nárcisztikus kormányfő hozzátéve, hogy az ország biztonsága elsőbbséget élvez minden egyedi gazdasági érdekkel szemben.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi