A Fidesz kommunikációs igazgatója a Népszavának azt írta, a Miniszterelnökség elismerte, hogy van a jogalap a végkielégítés kifizetésére. Bár korábban emiatt összeszólalkozott Magyar Péterrel, most arra kérték őt, hogy jótékony célokra fordítsa a pénzt. Ezt meg is fontolja.
Havasi Bertalan mégis megkapja a volt államtitkároknak járó végkielégítést – tudta meg a kommunista Népszava.
A Fidesz kommunikációs igazgatója a lap kérdésére azt írta:
a Miniszterelnökség közigazgatási államtitkára levélben tájékoztatta őt, hogy a kormány nem vitatja a hat hónapos felmentési időre járó illetménye jogalapját és összegét. A pénzt a törvényi szabályozásnak megfelelően havi egyenlő részletekben folyósítják.
A volt államtitkár ügye azért érdekes, mert emiatt két hónapja még éles szóváltásba keveredtek Magyar Péterrel. A kormányfő a nyilvános Karmelita-bejáráson állt bele azzal, hogy a volt kormánytagokhoz hasonlóan ő se számítson végkielégítésre.
A Tisza-kormány viszont múlt héten már azt közölte a HVG-vel: szemben az egykori miniszterekkel, az államtitkárok megkapják a nekik járó összegeket, a kifizetések pedig folyamatban vannak. Mikor először a Miniszterelnökségnél érdeklődtek Havasi Bertalan ügyéről, válaszként ugyanezt az általános közleményt juttatták el hozzájuk.
Havasi Bertalan a Népszavának azt írta, hogy Ducsay Zsuzsanna megkérte őt: a társadalmi felelősségvállalás jegyében a felmentési időre járó illetményt közérdekű, jótékony célra ajánlja fel.
„A tájékoztatást, valamint a 16 év közszolgálatban megkeresett pénzem elköltése kapcsán adott jótanácsát ezúton is köszönöm neki, természetesen megfontolom”
– hangsúlyozta Havasi Bertalan, aki májusig kommunikációért felelős helyettes államtitkárként dolgozott.
Korábbi nyilatkozata alapján egyébként hathavi összegre, körülbelül 7,8 millió forintra jogosult.
