Kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt egy hónapra rendelte el a Pécsi Járásbíróság annak a pécsi önkormányzati képviselőnek a letartóztatását, akinél a rendőrség egy hétfői ellenőrzés során drogot talált – közölte a Pécsi Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
Közleményükben azt írták: H. V. M. – sajtóhírek szerint Hankó Viktória, a 2024-ben a Magyar Kétfarkú Kutyapárt jelöltjeként listás pécsi önkormányzati képviselői mandátumot szerző, ma már független képviselő – és R. A. gyanúsítottak letartóztatását kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt rendelte el a bíróság egy hónapra.
Korábban bűnügyi információk szerint felmerült a gyanú, hogy a nő és férfi társa július 13-án kábítószert szereztek meg értékesítés céljából, ezért aznap késő este egy benzinkúton igazoltatták őket az általuk használt személygépjárműben.
A nő birtokában kábítószergyanús anyag, illetve kábítószer fogyasztásához használatos eszközök voltak, amelyeket lefoglaltak a rendőrök. A nő társánál fehér színű kristályos anyagot, valamint tégelyben tárolt, fehér színű port, illetve kábítószer fogyasztásához használatos eszközöket találtak, továbbá a gyanúsított nőtől vételezett vizeletminta kábítószerre pozitív eredményt mutatott.
A bíróság szerint – figyelemmel arra, hogy a rendőri intézkedés során megkíséreltek a helyszínről elmenekülni – a gyanúsítottakkal szemben fennáll a szökés veszélye, illetve a büntetőeljárásban részt vevő személyt befolyásolnák, illetve még fel nem tárt tárgyi bizonyítási eszközt semmisítenének meg, ezzel a bizonyítást megnehezítenék vagy meghiúsítanák. Ezek miatt a bíróság szükségesnek és indokoltnak találta mindkét gyanúsított letartóztatását.
A bíróság végzését az ügyész tudomásul vette, a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be ellene, így a határozat nem végleges.