Vona Gábor: Mindenki maradjon kritikus a saját pártjával szemben


„Tiszás barátaim, óriási botrány van! Tudjátok, mi történt? A Fidesz EP-képviselői megszavazták azt, hogy Magyarországot eláraszthassa a génszerkesztett élelmiszer, az úgynevezett NGT1-élelmiszer. Génszerkesztett élelmiszereket fogunk enni, és nem lesz a polcokon feltüntetve. A Fidesz képviselői ehhez asszisztáltak, felháborító!” – ezzel a felütéssel kezdte trükkös videóját a Jobbik volt elnöke, aki most a Második Reformkor Pártot (2RK) vezeti.

Azonban még mielőtt örülhettek volna egy újabb fideszes leleplezésnek, a mozsárban feltehetőleg valamilyen fűszert őrölgető politikus bevallotta: 

"ez igazából csak egy figyelemfelkeltő kísérlet volt, ugyanis valójában a Tisza képviselői szavaztak így, ők döntöttek az Európai Parlamentben amellett, hogy génszerkesztett élelmiszerek jöhessenek az uniós, és ezáltal a magyar piacokra is”. 

Majd rátért a kettős mérce természetére is. 

„Amíg a Fidesz képviselőihez társítottam ezt a lépést, azt érezted, hogy hát ez felháborító, ez megengedhetetlen, de amikor kiderült, hogy valójában a Tisza képviselői tették ezt, kellemetlenül kezdted érezni magad és már elkezdtél volna kifogásokat keresni” 

– fejtette ki – ami szerinte rávilágít a magyar politika óriási problémájára.

„Arra, hogy törzsi alapon gondolkodunk, hogy törzsi alapon foglalunk állást különféle kérdésekben, és ha a saját pártunk valami vállalhatatlant tesz, akkor elkezdjük mentegetni” – fogalmazott Vona Gábor.

Majd arra kérte a nézőket, hogy maradjanak kritikusok a saját pártjukkal szemben, amelyre esetleg korábban leszavaztak. 

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!