Vona Gábor az Alkotmánybírósághoz fordulna a Tisza Párt GMO-szavazása miatt


Vona Gábor, a Második Reformkor Párt elnöke nyílt levélben fordult Sulyok Tamás köztársasági elnökhöz, hogy kezdeményezzen előzetes állásfoglalást az Alkotmánybíróságnál a Tisza Párt európai parlamenti képviselőinek szavazása ügyében. 

A politikus szerint az érintett képviselők az uniós génkezelési technikák szabályozásának lazításával megkerülték az Alaptörvényben garantált GMO-mentességet. 

Vona Gábor álláspontja szerint a Tisza Párt képviselői alkotmányos paranccsal mentek szembe, amikor Brüsszelben támogatták az új génkezelési technikákkal előállított növények uniós szabályozásának lazítását. 

A pártelnök úgy véli, ezzel az Alaptörvény XX. cikkét megkerülve teszik lehetővé a génszerkesztett termékek bejutását a magyar élelmiszerláncba.

A politikus felszólította az államfőt, hogy tisztázza, a képviselők magatartása összeegyeztethető-e az Alaptörvényben rögzített, a testi és lelki egészséghez való jogot biztosító GMO-mentes mezőgazdasággal.

Bár a Második Reformkor Párt korábban Sulyok Tamás lemondását követelte és közvetlen államfőválasztásért kampányolt, a mostani megkeresés egy specifikus szakpolitikai ügyre irányul. 

Vona Gábor emellett bírálta a Tisza-kormány közmédia-átalakítási terveit is, kifogásolva a társadalmi egyeztetések elmaradását, amely szerinte jogi és politikai kérdéseket egyaránt felvet.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!