Szabó Tímea is nekiment a Tiszának: "Tiszta inkvizíció"


A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságának több nagykamarai döntése is született azzal kapcsolatban, hogy a megválaszthatóságot és a népképviseletet hasonló módon nem lehet korlátozni. 

A 24.hu kereste meg Szabó Tímeát a Tisza ”tisztítótűz„ programjáról, amiről az ex-ellenzéki politikus elmondta, már a program neve is ”inkvizícióra" hajaz. 

Mint mondta, a választások óta rokonszenvvel figyeli a Tisza intézkedéseit, azonban a most benyújtott tervezetet több szempontból is aggályosnak tartja, többek között azért, mert az sérti az Emberi Jogok Európai Egyezményét. 

Először is leszögezném, hogy számomra az a legkevésbé sem szempont, hogy engem is érint az alaptörvény-módosítás, ugyanis amikor a választás előtt visszaléptem a Tisza óbudai jelöltjének javára, már elmondtam: a képviselet nem rólam, nem az egyénről, hanem a hazáról szól - próbálta tompítani a jogtalan lépést Szabó. 

A mandátumkorlátozás terve egy olyan figyelmeztető jel, amit a demokratikus értékek őrzése érdekében komolyan kell vennünk, mert különben seperc alatt ugyanazt a mozit nézzük majd, mint az Orbán-kormány hatalomra kerülése után. A választójog és a választhatóság adminisztratív eszközökkel való akadályozása semmiben sem különbözik attól, amit a Fidesz csinált - zárta bejegyzését. 

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!