Sulyok Tamás kinevezte a Kúria új elnökhelyettesét


A keddi Magyar Közlönyből derült ki, hogy Sulyok Tamás új elnökhelyettest nevezett ki a Kúriára. A Kúria elnökének, Varga Zs. Andrásnak a javaslatára dr. Gyarmathy Juditot 2026. július 1-jei hatállyal nevezte ki a pozícióba, hat éves időtartamra. 

Magyar Péter miniszterelnök Sulyok Tamás köztársasági elnök mellett a Kúria elnökét is elmozdítaná pozíciójából. Az erre vonatkozó alkotmánymódosítást már be is nyújtották, hamarosan szavazhatnak róla.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!