Rovar úr a volt köztársasági elnökök juttatásainak elvételére készül


Sulyok Tamás mellett ez Novák Katalinnak és Schmitt Pálnak is fájhat. 

„Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat,

a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban”

– írta Magyar Péter a Facebook-oldalán.

A módosítás nemcsak Sulyok Tamást érintené érzékenyen. Schmitt Pál 2012-ben a plágiumbotrány miatt, Novák Katalin pedig 2024-ben a kegyelmi ügyet követően távozott idő előtt a hivatalából. Egyedül Áder János lenne jogosult továbbra is a törvény szerinti juttatásokra, mivel kitöltötte mindkét ciklusát.

A köztársasági elnök jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvény módosításával megváltoztatható a volt államfők élethosszig járó juttatási rendszere, amely jelenleg a hivatalban lévő elnök fizetésével megegyező, a házelnöki tiszteletdíj 1,1-szeresének megfelelő, bruttó 6,4 millió forintos havi juttatást biztosít számukra.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!