Sulyok Tamás mellett ez Novák Katalinnak és Schmitt Pálnak is fájhat.
„Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat,
a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban”
– írta Magyar Péter a Facebook-oldalán.
A módosítás nemcsak Sulyok Tamást érintené érzékenyen. Schmitt Pál 2012-ben a plágiumbotrány miatt, Novák Katalin pedig 2024-ben a kegyelmi ügyet követően távozott idő előtt a hivatalából. Egyedül Áder János lenne jogosult továbbra is a törvény szerinti juttatásokra, mivel kitöltötte mindkét ciklusát.
A köztársasági elnök jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvény módosításával megváltoztatható a volt államfők élethosszig járó juttatási rendszere, amely jelenleg a hivatalban lévő elnök fizetésével megegyező, a házelnöki tiszteletdíj 1,1-szeresének megfelelő, bruttó 6,4 millió forintos havi juttatást biztosít számukra.
