A kormány megszünteti a kamatstopot szeptember 30-án, ez kimaradt a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatóból – hívta fel a figyelmet Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője.
A kamatstopot az Orbán-kormány 2022-ben vezette be, ami az elmúlt négy évben 216 ezer magyar családot mentett meg a pénzügyi ellehetetlenüléstől és az otthonuk elvesztésétől, az érintettek 500 milliárd forinttal kevesebbet fizetettek törlesztőrészletként.
Mint megírtuk, az elmúlt években látható vált, hogy azokban az országokban, ahol nincs kamatstop, mi történik: az Egyesült Államoktól Spanyolországig, Izlandtól Új-Zélandig számos országban mutatkozott meg, hogy állami védelem nélkül, a kamatsokkok idején családok százezrei veszítették el otthonukat, mert nem tudták fizetni a megugró törlesztőrészleteket. Magyarországon viszont a kamatstop a válságkezelés kulcselemévé vált, amely a pénzügyi mutatók helyett az emberi életek biztonságát helyezte előtérbe.
A frakcióvezető éppen ezért arra szólította fel a kormányt, hogy tartsa be korábbi ígéretét.
Ne engedjen a kormány az európai uniós felszólításnak, ami a kamatstop eltörlésére vonatkozik, és ne hozzon olyan intézkedéseket, ami jelentős terhet jelent családok tíz- és százezreire
– közölte a politikus.
