Főpolgármesteri Hivatal: Szándékos rongálás történt, a zászlókat hamarosan pótoljuk


Mint beszámoltunk róla, már
nincsenek Pride-zászlók a budapesti Erzsébet hídon. 

A rettegő LMBTQ-párti Telex azonnal kérdésekkel fordul a Főpolgármesteri Hivatalhoz. 

A Főpolgármesteri Hivatal annyit válaszolt, hogy “a hír sajnos igaz”, és feljelentést tesznek az ügyben. Majd úgy fogalmaztak: „A szándékos rongálás gyanítható.”

Közölték azt is, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, hiszen „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”. 

Június 27-én lesz a következő Budapest Pride, amit a szervezők május 27-én bejelentettek a rendőrségen. A Pride szervezői szerint „a rendszerváltás nem teljes a gyülekezési törvény helyreállítása, vagy a 33-as törvény eltörlése nélkül”.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!