EU-pénzre hajt az új román kormány, már magyar miniszterek nélkül


Vestea kijelölt kormányfő szerint nem vesztegethetnek időt.  

Adrian Vestea kijelölt román miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát – írja az Agerpres a Maszol jelentése szerint.

A zömükben egyébként szociáldemokrata és nemzeti liberális miniszterjelöltek alkotta névsor benyújtása Vestea szerint szükséges lépés ahhoz, hogy véget érjen a bizonytalanság időszaka, és

az ország visszatérjen a stabilitás, a kiszámíthatóság és az intézmények normális működésének keretei közé

A kijelölt miniszterelnök bízik abban, hogy a parlament gyorsan napirendre tűzi a jelöltek meghallgatását és a beiktatási szavazást. „Románia nem engedheti meg magának, hogy időt vesztegessen” – írta Vestea.

A leendő kormány egyik fő prioritásaként az uniós források lehívásának felgyorsítását jelölte meg.

Mint emlékezetes, a romániai magyar párt, az RMDSZ úgy döntött, nem lép be az új kormányba.

(MNO)

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!