Emberi szívet evett, koponyát és levágott testrészeket gyűjtött a budapesti férfi


Döbbenetes és egyben hátborzongató részletek láttak napvilágot annak a 30 éves budapesti férfinak az ügyében, akinek lakásán emberi maradványokat találtak a rendőrök. A nyomozás során olyan információk kerültek elő, amelyek még a tapasztalt nyomozókat is megdöbbentették. 

A gyanúsított a kihallgatásán elismerte, hogy a birtokában lévő emberi maradványok közül egyeseket nemcsak tárolt, hanem állítása szerint fogyasztott is. A sajtóértesülések szerint nyersen elfogyasztott egy szívet, amelyet egy vidéki egészségügyi intézményből szerzett meg. A hatóságok jelenleg vizsgálják, hogy a lefoglalt szerv emberi vagy állati eredetű volt-e.

A férfit múlt héten fogták el a főváros II. kerületében. A nyomozók a lakásán tartott házkutatás során sokkoló dolgokra bukkantak: preparált emberi arcot, arcbőrt, csontokat, egy teljes alsó lábszárat, agyat, kézfejet, valamint több koponyát és egy befőttesüvegben tárolt szívet is találtak.

A rendőrség szerint a férfi megszállottan érdeklődött az anatómia és a patológia iránt. A gyanú szerint a maradványok egy részéhez munkahelyi kapcsolatai révén, más részüket pedig elhagyatott temetőkben végzett sírgyalázások során szerezhette meg Magyarországon és Szlovákiában.

A korábban beteghordozóként dolgozó férfit emberi test tiltott felhasználásának gyanúja miatt hallgatták ki. A bíróság bűnügyi felügyelet alá helyezte. A rendőrök lefoglalták elektronikai eszközeit is, amelyek vizsgálata jelenleg is tart.

Az ügyben számos kérdés továbbra is megválaszolatlan, a nyomozás pedig folytatódik.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!