Brutális leszámolás a buszmegállóban: két tinédzser vascsővel és deszkával verte halálra a 44 éves férfit


Megrázó bűncselekmény miatt zárult le a nyomozás Hajdúnánáson: a rendőrség szerint két fiatalkorú fiú olyan brutálisan bántalmazott egy 44 éves férfit egy buszmegállóban, hogy az áldozat a helyszínen belehalt sérüléseibe. 

A tragédia 2025. október 28-án este történt. A rendőrséget egy buszmegállóban kialakult verekedéshez riasztották, de a kiérkező járőrök már csak egy eszméletlen férfit találtak. Bár a mentők azonnal megkezdték az életmentést, a 44 éves áldozaton már nem lehetett segíteni.

A nyomozás szerint a 16 és 15 éves fiú szóváltásba keveredett a férfival, majd a vita pillanatok alatt brutális támadásba torkollott. A gyanú szerint egyikük egy közeli építkezésről vascsövet, a másik egy fadeszkát vett magához, és ezekkel estek neki a sértettnek. A férfi a súlyos ütésektől összeesett, a támadók pedig elmenekültek.

A rendőrök azonban nem sokáig keresték őket. Tanúkutatásokkal, kamerafelvételek elemzésével és adatgyűjtéssel még azon az éjszakán azonosították és elfogták a két fiatalt. Kihallgatásuk után őrizetbe vették őket, a bíróság pedig elrendelte letartóztatásukat.

Az ügy kezdetben halált okozó testi sértésként indult, a nyomozás során feltárt bizonyítékok alapján azonban a rendőrség emberölés bűntettére minősítette át a cselekményt.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság a nyomozást befejezte, az ügy iratait vádemelési javaslattal továbbította az ügyészségnek.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!