A jelzés szerint az egyik vadásztársaság a tavalyi és az idei évben vadriasztószerként denatónium-benzoát vegyszert osztott ki a földhasználóknak napraforgó kultúrában történő, nyúl által rágással okozott vadkár megelőzése érdekében – írta a 24.hu.
A denatónium-benzoát hatóanyag használatát az Európai Unióban betiltották, így sem növényvédő-, sem vadriasztószerként nem használható.
A kormányhivatal közölte, amennyiben megállapítják jogsértést, megteszik a szükséges hatósági intézkedéseket – írták.
Hiába több tagállam tiltakozása és a megállapodást ellenző gazdatüntetések, Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke aláírta az EU–Mercosur-egyezményt. Fidrich Róbertet, a Magyar Természetvédők Szövetségének (MTVSZ) programvezetőjét kérdeztük az ügyről
