Török Gábor: politikai ára van a források feloldásának


Az ismert politológus szerint is bizonyára van politikai ára a most kiolvasztott EU-s pénzeknek, de a volt kormánypárt még nagyobb árat fizetett a források hiánya miatt.  

Mint portálunk is beszámolt róla, Ursula von der Leyen és Magyar Péter közös sajtótájékoztatón jelentették be, hogy az EU felszabadít 16,4 milliárd eurót a Magyarországnak évek óta járó forrásokból. 

Megállapodtak – így kommentálta közösségi oldalán Török Gábor azt, hogy péntek délután megszületett a megállapodás az Európai Bizottság és Magyarország között az eddig befagyasztott uniós pénzek több mint 16 milliárd eurónyi összegének feloldásáról.

„Ez egy politikai megállapodás” – idézte Magyar Péter szavait az erről szóló, Ursula von der Leyennel közös sajtótájékoztatóról a politológus.

„Az uniós forrásoknak is ára van – politikai ár” 

– írta ma reagálásképpen Bóka János, aki a leköszönt kormány európai ügyekért felelős minisztere volt.

Bizonyára így van – fogalmazott Facebook-posztjában a politikai elemző, reagálva Bóka megjegyzésére, majd árnyalva véleményét, Török hozzátette: Ugyanakkor a források hiányának is óriási ára volt, közvetve, a választási eredményben is látható módon, politikai ára is.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés

Támogassa munkánkat!